Zajímavosti ze vzdálenějšího okolí

Ať jste v Koryčanech ubytovaní na delší dobu, jednu noc nebo zde pouze projíždíte, vyplatí se dále cestovat za dalšími pamětihodnostmi v rozumné vzdálenosti.

Jižním směrem dorazíte do skutečných center Jižní Moravy – Moravského Slovácka. Nedaleký Kyjov, s nedalekým zámkem Milotice, je nejen památkovou rezervací, oplývá i vinohrady a vinnými sklepy a hlavně je dodnes významným folklórním centrem, kde lidová hudba a zvyky stále žijí. Pokračovat lze na Vracov, Bzenec s Moravskou Saharou, Moravský Písek, Strážnici či na Hodonín s jeho lázněmi.

Východním směrem se dostane přes Buchlovice a Smraďavku (Lázně Leopoldov) do dalšího centra Moravského Slovácka – Uherského Hradiště. Odtud je již kousek na Velehrad a do lázní Luhačovice.

Nelze opomenout arcibiskupské okresní město Kroměříž, často nazývané „Hanácká Paříž“. Nádherné renovované parky a arcibiskupský zámek s ceněnou obrazárnou uchvátí každého.
Západním směrem leží nejen již zmíněný přírodní park Ždánický les, ale i malá městečka s mnoha půvabnými zámky. Kdo by neznal Bučovice, Nesovice a Slavkov.