Město Koryčany

Téměř třítisícové malebné město přezdívané „bránou Chřibů“ najdeme v okrese Kroměříž ve Zlínském kraji mezi dvěma přírodními parky, a to mezi přírodním parkem Ždánický les a přírodním parkem Chřiby. Národopisně se jedná o krajní výspu Moravského Slovácka hraničící s Hanou. Na okraji města se stýkají čtyři okresy – Vyškov, Hodonín, Kroměříž, Uherské Hradiště a dva  kraje – Jihomoravský a Zlínský.

Základní informace o městě Koryčany

Postupem času se Koryčany staly přirozeným správním a nákupním centrem přilehlých obcí. Koryčany disponují nejen dostatečnou obchodní sítí, ale i kvalitním zajištěním lékařské péče doplněné dvěma lékárnami. Nachází se zde nejen pošta, ale i bankomat, městská knihovna a kulturní dům. V jižní části města na malém vršku stojí budova zámku, obklopená pěkným parkem, dnes využívaná jako učiliště. Naproti zámeckého parku je ranč s chovem koní s možností projížděk. Na levém břehu říčky Kyjovky a na jejím toku je severovýchodně od města vybudovaná vodní nádrž Koryčany, sloužící jako rezervoár pitné vody pro okolní města. Východním směrem od města a nad vodní plochou nádrže je na kopci zřícenina gotického hradu Cimburk.

Od roku 1857 v Koryčanech sídlí známá továrna na ohýbací nábytek Michael Thonet. Velice dobře se zde daří švestkám, proto není divu, že slivovice pálená v místní pálenici, je známa svoji kvalitou.

Prostřednictvím následujícího odkazu se dostanete na nový mapový portál obce.

Město Koryčany

Město Koryčany