Sport a volný čas

Koryčany však neskýtají jen rozsáhlé možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. Disponují i řadou veřejně přístupných sportovišť, z nichž řadu lze využívat i celoročně.

Sportovní centrum Koryčany

Místní sportovní centrum nabízí možnost pronajmutí sportovní haly, využití fitcentra či sauny. Podrobnější informace naleznete v odkaze.

Sportovní hala

V hale je možné hrát všechny míčové hry jako je fotbal, nohejbal, florbal, košíkovou, volejbal, házenou, badminton a další. Hala je k dispozici za 250 Kč za hodinu v odpoledních hodinách ve všední dny a od 12 hodin i v sobotu.

Sportovní hala se nachází necelých 50 metrů od našeho penzionu. Spolu s ubytováním v Penzionu Domov je tak ideálním místem pro sportovní soustředení, kempy, rekreační turnaje a podobně. Rádi vám zajistíme rezervaci ve sportovní hale.

Fitcentrum

Provoz fitcentra probíhá v měsících říjen až březen za poplatek 50 Kč.

Sauna

Moderní horkovzdušná sauna s kapacitou max. 10 osob a ochlazovací bazének jsou k dispozici každý všední den.

Koupání

Koupaliště Koryčany

V letních měsících se k osvěžení nabízí zrekonstruované koupaliště Koryčany. Nachází se tu spousta vodních atrakcí nejen pro děti, velký 50 metrový bazén, malý dětský bazén, beachvolejbalové kurty, taneční parket, dětský koutek, vlastní parkoviště a mnohé další.

Přehrada Smraďavka

Vhodné místo pro přírodní koupání či rybolov je přehrada Smraďavka. Kudy na Smraďavku.

Rybaření

I rybáři si v našem okolí přijdou na své. Na okraji města Koryčany se nachází rybník Prokop, kde za poplatek lze chytat ryby. O něco dále soukromý rybářský revír v obci Jestřabice. V rybářské klubovně lze zakoupit základní rybářské vybavení. Více na rybaření Jestřabice.

Cyklistika

Okolí Koryčan a Chřiby jako takové jsou ideálním místem pro cykloturistiku. Na následujícím odkaze můžete najít všechny turistické i cykloturistické trasy nejen v okolí Koryčan – Cyklotrasy.

Na oficiálních webových stránkách pohoří Chřiby najdete několik podrobně rozpracovaných tras.

Jízda na koni

Jezdecký sport zajišťuje místní Hippocentrum.

Šlapací káry

V letním období nabízí lyžařské centrum Stupava atrakci lákavou nejen pro malé děti. Dvě dráhy se šlapacími kárami lze vyzkouet od května do října.

Lyžování

Menší lyžařský svah s vlekem se nachází i v samotných Koryčanech. Doporučit však lze především lyžařské centrum s umělým zasněžováním vybudované v sousední Stupavě či lyžařský areál Břestek.