Výlety v blízkém okolí

Střílecký hrad

(ve vzdálenosti do 6 km)

Zříceninu zaniklého původně gotického hradu ze 13. století najdeme na zalesněném vrcholku asi 6 km od Cimburka po zelené turistické značce, nebo je také možné jít z vesničky Střílky (1,5 km). Hrad je od poloviny 16. století pustý a do dnešních dnů se zachovaly jen část věže, zbytky zdí hradních budov a terénní obranný val.

Hrad Buchlov

(ve vzdálenosti 10 km)

Tento královský hrad pocházející ze 13. století stojí na stejnojmenném kopci nad městem Buchlovice. Společně s rodinnou hrobkou, kaplí sv. Barbory, patří mezi významná místa každoročně vyhledávaná turisty. Hradu majestátně vévodí 35 metrů vysoká věž s otevřenou vyhlídkou na Chřiby, Dolnomoravský úval, Hostýn a za dobrého počasí dokonce i na Pálavu či dokonce do Vídně. Více informací o hradu, otevírací době a vstupném naleznete na stránkách hradu.

Zámek Buchlovice

(ve vzdálenosti do 20 km)

Buchlovický zámek ze 17. století nabízí svým návštěvníkům vedle samotné prohlídky i možnost návštěvy zdejší galerie vín a rozsáhlého zámeckého parku. Informace o vstupném naleznete zde.

Hradisko Brdo s rozhlednou

(ve vzdálenosti do 20 km)

Další místo pro milovníky krásných výhledů nalezneme na nejvyšším vrcholu Chřibů, Brdu (586,7 m n. m.). Původní hradisko z doby bronzové dnes na tomto místě již bohužel nestojí, ale je zde vystavena turistická rozhledna, která umožňuje výhled do širokého okolí.

Ždánický les

(ve vzdálenosti přes 20 km)

Přírodní park Ždánický les, pojmenovaný podle městečka Ždánice, začíná naproti Pálavě, táhne se směrem k Chřibům a postupně nabírá výšku. Můžeme konstatovat, že rozhodně patří mezi velice málo známá místa. Přesto však tato utajená a málo známá oblast vás bezpochyby překvapí nečekanými příjemnými zážitky. Vyrazíte-li sem na výlet, čeká vás terén skvělý například pro cykloturistiku.